FOTO/ Surpriza e Kosovës, shikoni si priten ‘yjet’ e Anglisë në Prishtinë

FOTO/ Surpriza e Kosovës, shikoni si priten ‘yjet’ e Anglisë në Prishtinë

21:43, 16/11/2019

Të dielën në orën 18:00 Kosova do të luajë kundër Anglisë në sfidën e fundit të vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Në Prishtinë për këtë ndeshje kanë “zbarkuar” yjet e Anglisë, të cilët janë pritur në mënyrën surprizuese.

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, kanë zbritur nga avioni lojtarët e Anglisë, që janë pritur me lule dhe me tapet të kuq.

Disa modele kosovare i kanë dhuruar buqeta me lule për të treguar atmosferën pozitive ndaj futbollistëve të “Tre Luanëve”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco