Formacionet zyrtare në miqësoren e luksit: Brazil – Argjentinë, mungon...

Formacionet zyrtare në miqësoren e luksit: Brazil – Argjentinë, mungon...

17:27, 15/11/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën miqësore mes Brazilit dhe Argjentinës.

Nga minuta e parë, në këtë miqësore luksi, starton Lionel Messi, bashkë në sulm me Lautaron e Interit dhe Agueron e Manchester City.

Kurse për Brazilin, në sulm startojnë Jesus, Ëillian dhe Firmino, ndërsa Neymar vazhdon të jetë i dëmtuar, shkruan SYRI.net.

Formacionet zyrtare:

Brazil: Alisson; Danilo, Militão, Silva, Sandro; Casemiro, Arthur, Lucas; Gabriel Jesus, Ëillian dhe Firmino

Argjentina: Andrada; Foyth, Otamendi, Kannemann, Tagliafico; De Paul, Paredes, Lo Celso; Messi, Lautaro dhe Kun

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco