Risia e Edi Rejës largohet nga grumbullimi me Kombëtaren. Arsyeja

Risia e Edi Rejës largohet nga grumbullimi me Kombëtaren. Arsyeja

15:21, 15/11/2019

Florian Kamberi ishte risia e listës së Edi Rejës për 2 sfidat e muajit nëntor ndaj Andorrës dhe Francës.

Sulmuesi 24-vjeçar duket se ka qenë i pafat dhe nuk mundi të debutonte në këto përballje.

Kamberi ka pasur një dëmtim në kavilje dhe si pasojë ai është larguar ditën e sotme nga grumbullimi i Kombëtares.

Gjithashtu bëhet e ditur se futbollistit nuk i ka mbërritur lejekalimi nga FIFA, teksa i duhet të pajiset me dokumentacionin e nevojshëm, për t’u aktivizuar me fanellën kuqezi.

Pak minuta më parë, 24-vjeçari, ka postuar në “Instagram” një story nga Zyrihu, së bashku me disa të afërm të tij, duke konsumuar kafe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco