FSHF merr vendimin interesant për stadiumin e ri

FSHF merr vendimin interesant për stadiumin e ri

09:25, 15/11/2019

Pak ditë më parë u njoftua se është arritur akordi me kompaninë ajrore “Air Albania” për komercializimin e emrit të stadiumit Kombëtar, që do të zëvendësojë “Qemal Stafën” e dikurshëm.

Mësohet se kjo kompani do të paguajë plot 650 mijë euro në vit për vendosjen e emrit.

Ndërkohë së fundmi Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë një vendim tepër interesant përsa i përket tribunave.

Ato do të mbajnë emra futbollistësh, kryesisht atyre legjendarë, që kanë shkruar historinë në futbollin shqiptar.

Një vendim tepër interesant ky i Federatës Shqiptare të Futbollit, teksa çdo tribunë e stadiumit Kombëtar do të identifikohet me një emër futbollisti shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco