Statistikat/ Çeki – Kosovë, mbyllet pjesa e parë

Statistikat/ Çeki – Kosovë, mbyllet pjesa e parë

21:43, 14/11/2019

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Çekisë dhe Kosovës, ndeshje e vlefshme për eliminatoret EURO2020.

“Dardanët” nuk kanë mundur të dalin në lojën e tyre, pasi ekip çek është treguar më i saktë dhe ka ditur ta menaxhoi më mirë lojën.

Çekët rrezikuan disa herë portën e Kosovës, por portieri Muric ishte në formën e tij më të mirë duke i pritur goditjet e kundërshtarit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco