VIDEO/ Ronaldo i ‘mbyll gojën’ të gjithëve, realizon dy gola brenda 22 minutave

VIDEO/ Ronaldo i ‘mbyll gojën’ të gjithëve, realizon dy gola brenda 22 minutave

21:19, 14/11/2019

Cristiano Ronaldo i ka shuar të gjithë dyshimet në lidhje me formën e tij fizike.

34 vjeçari ka arritur të realizojë dy gola në përballjen që kombëtarja e Portugalisë po zhvillon ndaj Lituanisë.

Fillimisht portugezi shënoi me penallti në minutën e 7-të, ndërsa 15 minuta më vonë Ronaldo realizoi një super gol.

Ky dygolësh ishte një kundërpërgjigje ndaj trajnerit Sarri dhe gazetarëve të cilët e kanë kritikuar në lidhje me paraqitjet e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco