FOTO/ “Hallexhinjtë”- “Tifozat Kuq e Zi” protestojnë ndaj FSHF-s

FOTO/ “Hallexhinjtë”- “Tifozat Kuq e Zi” protestojnë ndaj FSHF-s

20:54, 14/11/2019

Grupimi “Tifozat Kuq e Zi”  kanë shpalosur në stadiumi “Elbasan Arena”  një banderolë ku shkruhej “Hallexhinjtë” .

Kjo indinjatë e  tifozerisë vjen pasi FSHF ka vendosur çmime të larta për ndeshjen ndaj Andorrës dhe Francës.

Gjithashtu grupimi “TKZ” ironizon dhe me anëtarin e Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Arben Dervishaj, i cili deklaronte pak kohë më parë se “futbolli nuk është për hallexhinjtë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco