‘Elbasan Arena’ e boshatisur, atmosferë e vakët para sfidës Shqipëri – Andorra. Pamjet FOTO

‘Elbasan Arena’ e boshatisur, atmosferë e vakët para sfidës Shqipëri – Andorra. Pamjet FOTO

20:29, 14/11/2019

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga sfida mes Shqipërisë dhe Andorrës, në “Elbasan Arena” është një atmosferë e vakët.

Mësohet se janë shitur rreth 4 mijë bileta por pritet që të ketë më pak të pranishëm në shkallët e stadiumit.

Kjo për arsye se shumë tifozë kanë blerë biletat me detyrim këtë biletë vetëm për të siguruar pjesëmarrjen në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” ku kuqezinjtë do të sfidojnë Francën.

Siç mund ta shihni në pamjet më poshtë stadiumi ishte pothuajse bosh vetëm 25 minuta para sfidës së parafundit eliminatore në Euro 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco