Pamjet nga momenti i sulmit të tifozëve çekë  ndaj atyre kosovarë

Pamjet nga momenti i sulmit të tifozëve çekë ndaj atyre kosovarë

19:42, 14/11/2019

Disa tifozë shqiptarë janë sulmuar nga tifozë cekë dhe serbë para ndeshjes së Kosovës me Çekinë

Katër prej tifozëve “Dardanë”  kanë pësuar lëndime të lehta.

Në Instagram , në faqen “hooligans.cz” është publikuar video e ngjarjes dhe momenti i arritjes së policisë,  e cila më pas ka arrestuar disa nga tifozët që sulmuan mbështetësit kosovarë.

Image

Për shkak të incidenteve që ndodhën, tifozët ‘Dardanë’ janë nisur në stadium të shoqëruar nga policia.

Ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës zhvillohet nga ora 20:45.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Banik + Liberec + Jablonec (~35) ????????looking for an opponent now i Pilsen

A post shared by správce3 (@hooligans.cz) on

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco