FOTO/ ‘Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet Wembley i Ballkanit’

FOTO/ ‘Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet Wembley i Ballkanit’

11:41, 14/11/2019

Shtypi italian i ka kushtuar një hapësirë të veçantë Shqipërisë ditën e sotme, dhe më konkretisht rreth çështjes së inaugurimit të stadiumit “Arena Kombëtare”, ditën e diel ndaj Francës.

Është “Corriere dello Sport”, që në versionin print, i ka kushtuar një artikull të konsiderueshëm, me titullin: “Hapet stadiumi i ri me Ceferinin dhe Francën”.

Më tej, jepen të dhëna rreth stadiumit, kapacitetit, si dhe emrit të ri komercial që pritet të marrë, ndërsa nuk lihet pa përmendur edhe kulla e stadiumit.

Ndërkohë, një artikull i ka kushtuar edhe torinezja “Tuttosport”. Shkrimi rreth stadiumit të ri në Shqipëri hapet me titullin: “Wembli i Ballkanit në pagëzim. Të dielën në Tiranë për Shqipëri-Francë, inaugurohet stadiumi i projektuar nga një arkitekt italian”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco