VIDEO/ Sherr masiv në stadium, policia përdor armët për të ndarë tifozët

VIDEO/ Sherr masiv në stadium, policia përdor armët për të ndarë tifozët

14:53, 11/11/2019

Aktet e dhunës janë bërë sërish pjesë e futbollit brazilian.

Incidentet më të fundit u regjistruan në ndeshjen mes Cruzeiro dhe Atletico Mineiro, ku një sherr masiv shpërtheu mes tifozëve.

Dy tifozeritë rivale nisën të konfliktoheshin fillimisht verbalisht, ndërkohë që nuk mungoi as hedhja e stolave dhe mjeteve të forta.

Kaosi në shkallët e stadiumit ishte aq i madh, me policinë vendase që ndërhyri me hedhjen e gazit lotsjellës përmes armëve, për shpërndarjen e turmës.

Kjo solli komplikacione për vajzën e sulmuesit të Cruziero, Padro Rocha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco