Marotta nuk merr në konsideratë dëshirat e Contes

Marotta nuk merr në konsideratë dëshirat e Contes

13:35, 09/11/2019

Shpërthimi i Kontes pas humbjes me Dortmundin, nuk i ndryshon planet e klubit. Trajneri ka kërkuar lojtarë me eksperiencë në arenën ndërkombëtare, por duket se dëshirat e tij nuk do të plotësohen.

Sipas asaj që raporton “La Repubblica”, Marota konfirmoi para trajnerit se pronarët e Interit, nuk kanë ndërmend të marrin në skuadër dhe të paguajnë lojtar mbi moshën 30-vjeçare, siç është rasti i Vidalit, apo Rakitiçit.

Image

Klubi duket se ka një strategji të qartë për të rinovuar ekipin me lojtarë të rinj si: Barela apo Sensi.

Tashmë mbeten të shihen lëvizjet e klubit në merkaton  e janarit, që pritet të jetë tepër aktive në kampin zikaltër.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco