Martinez: Që kur u transferua tek Inter, Lukaku është rritur si futbollist

Martinez: Që kur u transferua tek Inter, Lukaku është rritur si futbollist

12:46, 09/11/2019

Trajneri i belgjikës, Roberto Martinez ka vlerësuar performancën e Romelu Lukakut tek Interi. Martinez u shpreh se Lukaku ka cilësi të jashtëzakonshme dhe askush nuk i vë në diskutim.

“ Interi dĂ«shiron tĂ« garojĂ« pĂ«r titullin kampion nĂ« Serie-A, e pĂ«r kĂ«tĂ« i dha njĂ« shans Lukakut. Dhe kur Romelut i jepet njĂ« shans, nuk njoh njeri mĂ« tĂ« pĂ«rqendruar se ai. ËshtĂ« i fiksuar pas fitoreve”.

“PavarĂ«sisht nĂ«se kritikat janĂ« tĂ« mira apo tĂ« kĂ«qija, njĂ« gjĂ« nuk do tĂ« ndryshojĂ« kurrĂ«. Romelu do tĂ« shĂ«nojĂ«â€.

“CilĂ«sitĂ« e tij janĂ« tĂ« jashtĂ«zakonshme dhe askush nuk i vĂ« nĂ« diskutim”.

“QĂ« nga transferimi tek Inter, Lukaku Ă«shtĂ« rritur si lojtar”, u shpreh trajneri i belgjikĂ«s.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco