Martinez: Që kur u transferua tek Inter, Lukaku është rritur si futbollist

Martinez: Që kur u transferua tek Inter, Lukaku është rritur si futbollist

12:46, 09/11/2019

Trajneri i belgjikës, Roberto Martinez ka vlerësuar performancën e Romelu Lukakut tek Interi. Martinez u shpreh se Lukaku ka cilësi të jashtëzakonshme dhe askush nuk i vë në diskutim.

“ Interi dëshiron të garojë për titullin kampion në Serie-A, e për këtë i dha një shans Lukakut. Dhe kur Romelut i jepet një shans, nuk njoh njeri më të përqendruar se ai. Është i fiksuar pas fitoreve”.

“Pavarësisht nëse kritikat janë të mira apo të këqija, një gjë nuk do të ndryshojë kurrë. Romelu do të shënojë”.

“Cilësitë e tij janë të jashtëzakonshme dhe askush nuk i vë në diskutim”.

“Që nga transferimi tek Inter, Lukaku është rritur si lojtar”, u shpreh trajneri i belgjikës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco