Juventus e do me çdo kusht, ja shuma marramendëse që kërkon Salzburg për Haaland

Juventus e do me çdo kusht, ja shuma marramendëse që kërkon Salzburg për Haaland

08:34, 09/11/2019

Erling Braut Haaland është talenti më i ri i futbolli europian, me shtatë gola të shënuar në katër ndeshjet e para në Champions League.

Juventus ka qenë shumë afër shtatlartit pak vite më parë, por tani duket se e ka seriozisht dhe do të kërkojë të djegë konkurrencën, duke parë se për 19-vjeçarin interesohen edhe Real Madrid me Barcelona-n.

Ndërkohë, Salzburgu ka fiksuar çmimin: kush e do Haaland-in, duhet të paguajë 100 milionë euro.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco