VIDEO/ VAR-i gaboi sërish, shikoni klasin e Ramos gjatë ekzekutimit të penalltisë!

VIDEO/ VAR-i gaboi sërish, shikoni klasin e Ramos gjatë ekzekutimit të penalltisë!

08:17, 07/11/2019

Reali i Madridit mposhti me rezultatin 6-0 Galatasaray-n ën ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në fazën e grupeve të Champions Leagues.

Pas dopietës së Rodrygos, ishte radha e Sergio Ramos, i cili shënoi nga pika e bardhë.

Një penallti mjaft e dyshimtë e akorduar nga gjyqtari kryesor pas konsultimit me VAR, ku Nzonzi ndërhyri ndaj Kroos në mënyrë të parregullt, por diskutimi ishte nëse ishte brenda apo jashtë zone.

Gjyqtari akordoi 11-metërsh, dhe Ramos shpalosi gjithë klasin e tij, duke shënuar një gol mjaft të bukur me stilin “panenka”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco