Pas humbjes shokuese, ja mënyra e kualifikimit të Interit në raundin tjetër të Championsit

Pas humbjes shokuese, ja mënyra e kualifikimit të Interit në raundin tjetër të Championsit

12:34, 06/11/2019

Interi ka pĂ«suar njĂ« humbje shokuese pĂ«rballĂ« Dortmudnit nĂ« “Signal iduna park”.

NĂ« pjesĂ«n e parĂ« “NerazzurrĂ«t” ishin duke kryesuar 2-0, por nĂ« fraksionin e dytĂ« tĂ« lojĂ«s patĂ«n rĂ«nie tĂ« madhe duke u mposhtur 3-2 nĂ« ndeshjen e vlefshme pĂ«r fazĂ«n e grupeve tĂ« Champions Leagues.

Pavarësisht kësaj disfate nuk ka vend për shqetësim në kampin zikaltër, pasi fati i kualifikimit është në dorën e tyre.

Nëse i fiton dy ndeshjet e fundit të mbetura në fazën e grupeve, Interi mund të kualifikohet në rundin e ardhshëm të kompeticionit më të rëndësishën në Europë në rang klubesh. Zikaltrit do të përballen me Slavian e Pragës dhe Barcelonën në shtëpi.

Nëse do të dalin me pikë të barabarta me Dortmundin, atëherë Interi do të kualifikohet për shkak se kanë avantazhin e ndeshjes direkte.

Por zikaltĂ«rve mund t’u mjaftojĂ« edhe njĂ« barazim nĂ« PragĂ« dhe njĂ« fitore me BarcelonĂ«n nĂ«se Borusia e Dortmundit do tĂ« fitojĂ« nĂ« shtĂ«pinĂ« e Messit ndeshjen e ardhshme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco