Ibrahimovic jep përgjigjen epike: Të gjithë më thërrasin mua!

Ibrahimovic jep përgjigjen epike: Të gjithë më thërrasin mua!

16:24, 22/10/2019

Carlo Ancelotti, trajneri i Napolit bëri shaka duke thënë se do ta thërriste Ibrahimovicin në skuadër. Nuk vonojë shumë dhe sulmuesi suedez reagojë ndaj këtyre spekulimeve.

Përgjigja e tij ishte në stilin e tij epik.

 “Të gjithë më thërrasin. Ju dëshironi edhe numrin tim? Kështu që mund të më telefononi edhe mua? Mirë, ne do ta rregullojmë”, i tha ai një gazetarit pas fitores 2-1 të LA Galaxy në Minnesota dje.

38-vjeçari është një ikonë në Serie A pasi fitoi kampionatin me Juventus, Inter dhe Milan.

Kontrata e tij me Galaxy skadon në dhjetor, dhe ai u inkurajua nga i njëjti gazetar që të qëndrojë në MLS për një sezon tjetër.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco