VIDEO/ Treni përfshihet nga flakët, qindra tifozë në Gjermani i shpëtojnë tragjedisë

VIDEO/ Treni përfshihet nga flakët, qindra tifozë në Gjermani i shpëtojnë tragjedisë

10:26, 21/10/2019

Një tren që transportonte qindra tifozë futbolli gjatë fundjavës u përfshi nga flakët në Bellevue në Berlin-it, Gjermani.

Sipas Mirror UK, incidenti ndodhi në orën 20:00 teksa tifozët e skuadrës së Fraiburgut po udhëtonin me trenin e linjës Berlin-Fraiburg, ndërsa shkaktar i zjarrit ishin problemet në sistemin e ajrimit.

Fatmirësisht nuk pati viktima dhe 200 forcat e zjarrfikëses kanë arritur të shuanin flakët kurse rreth 760 tifozë të Fraiburgut i kanë shpëtuar kësaj tragjedie të rëndë.

Fraiburgu u mund nga Union Berlin me rezultatin 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë të Bundesligës gjermane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco