Shënoi gol të bukur, kjo është nota për Ronaldon pas fitores

Shënoi gol të bukur, kjo është nota për Ronaldon pas fitores

23:45, 19/10/2019

Juventusi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bolognan dhe kanë rimarrë kryesimin në Serie A.

Në minutën e 20’ ishte Cristiano Ronaldo trullosi mbrojtjen me “biçikletën” e tij të famshme, ndërsa më pas realizoi një gol të bukur duke mposhtur edhe portierin kundërshtar.

Pas ndeshjes, “Whoscored” ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku portugezi u shpall më i miri duke marrë notën më të lartë (8.7).

Ja të gjitha notat dhe vlerësimet:

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco