Bayerni ndalet në barazim, Augsburgu e surprizon minutat e fundit

Bayerni ndalet në barazim, Augsburgu e surprizon minutat e fundit

17:47, 19/10/2019

Bayern Munich është ndalur në barazim 2-2 në përballjen në transfertë kundër Augsburgut e vlefshme për javën e 8-të në Bundesliga.

Të besuarit e Niko Kovaç e nisën keq takimin pasi vendasit kalojnë në avantazh pas vetëm 27 sekondash me anë të Marco Richter.

Reagimi i bavarezëve erdhi shumë shpejt me anë të Leëandoëskit i cili arriti të barazojnë në minutën e 14’.

Përmbysjen për kampionët në fuqi të Gjermanisë e siguroi Serge Gnabry, kur në minutën e 49’ arriti të tundte rrjetën me një gol të bukur.

Kur bavarezët po përgatiteshin për fitoren, atëherë në skenë u shfaq Finnbogasson, i cili në minutat shtesë barazoi 2-2.

Bayern numëron 15 pikë dhe rendite në vendin e tretë, 1 pikë më pak se Ëolfsburg dhe B. Monchengladbach.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco