VIDEO/ Felipe Melo realizon në minutën e 99. Çmendet stadiumi

VIDEO/ Felipe Melo realizon në minutën e 99. Çmendet stadiumi

17:21, 17/10/2019

U duk se Palmeiras do të ndalej në një barazim 0-0 përballë Chapechoeneses, por një gol në minutën e 99-të nga Felipe Melo i dhuroi tre pikët ekipit brazilian.

Gjithashtu me këtë realizim Melo mban akoma gjallë shpresat e skuadrës së tij për të fituar kampionatin. Diferenca nga Flamengo është disi e madhe (8 pikë) por matematika ia lejon akoma të shpresojnë.

 Në Brazil  kanë mbetur dhe 13 javë nga fund i kampionatit.

Këtë gol Felipe Melo ia dedikojë presidentit të klubit.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco