‘S’kam çfarë t’i bëj Messit! Ai të bën të ndihesh budalla’, deklarata e bujshme nga....

‘S’kam çfarë t’i bëj Messit! Ai të bën të ndihesh budalla’, deklarata e bujshme nga....

17:48, 16/10/2019

James Milner bërë një rrëfim mbresëlënës për Lionel Messin me të cilin ka pasur një episod të pakëndshëm në përballjen mes Barcelonës dhe Liverpoolit.

5 herë fituesi i “Topit të Artë” dribloi mesfushorin e Liverpoolit duke ia futur topin mes këmbëve në ndeshjen e parë gjysmëfinale të sezonit të kaluar në Ligën e Kampionëve.

“Ndeshja e parë nuk prodhoi rezultat të drejtë, por ndonjëherë futbolli nuk është i drejtë”, shtoi ai.

“Ekipi kundërshtar ka Messin. Është shumë e vështirë të vraposh sa më shpejt me këmbët e bashkuara dhe prapëseprapë ai të bën të dukesh budalla. Ama ju e keni parë golin që e shënoi ai, mënyra sesi luan Messi e bën gjithmonë shumë të vështirë për ta ndalur”, shpjegoi ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco