TABELA/ Pas fitores, kjo është renditja e Shqipërisë në eliminatoret e ‘Euro 2020’

TABELA/ Pas fitores, kjo është renditja e Shqipërisë në eliminatoret e ‘Euro 2020’

23:05, 14/10/2019

Kombëtarja e Shqipërisë fitoi me rezultatin e thellë 4-0 përballë përfaqësueses modeste të Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020.

Golat për Shqipërinë i shënuan Cikalleshi (22’), Bare (34’), Trashi (40’) dhe Manaj (90’), shkruan SYRI.net.

Pas kësaj fitore, Shqipëria renditet në vendin e katërt në Grupin H me 12 pikë të grumbulluara, ndërsa Turqia dhe Franca kryesojnë me 19 pikë.

Kurse Islanda pozicionohet në vendin e tretë me 15 pikë.

Renditja:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco