VIDEO/ Mungon Messi, futbollistët e Argjentinës ‘përleshen’ për penalltinë. Ja ç'ndodhi...

VIDEO/ Mungon Messi, futbollistët e Argjentinës ‘përleshen’ për penalltinë. Ja ç'ndodhi...

17:28, 13/10/2019

Argjentina po fiton me rezultatin 4-1 në miqësoren përballë Ekuadorit.

Por një situatë jo e mirë ka ndodhur gjatë penalltisë të dhënë në favor të argjentinasve, pasi në mungesë të Messit, futbollistët patën një moment përleshje se kush ta gjuante.

Fillimisht topin e mori ylli i Interit, Lautaro Martinez por më pas ai u rrëmbye nga mesfushori i PSG-së, Leandro Paredes.

Por ky i fundit u tregua i saktë pasi iu dha drita e gjelbër nga Scaloni.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco