FOTO/ Ekipi i parë që kualifikohet në Kampionatin Europian 2020

FOTO/ Ekipi i parë që kualifikohet në Kampionatin Europian 2020

23:07, 10/10/2019

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020, ku nuk munguan rezultatet surprizë.

Belgjika shpartalloi me rezultatin 9-0 modestët e San Marinos.

Skuadra belge siguroi edhe matematikisht një vend në Kampionatin Europian 2020, kur kanë mbetur edhe 3 ndeshje eliminatore.

Image

Të besuarit e Roberto Martinezit dominuan totalisht sfidën, me një kontroll të topit në masën 77%, ndërsa shënuan plot 6 herë në pjesën e parë dhe 3 herë në 45-minutëshin e dytë.

Me pikë të plota pas 7 ndeshjesh (21), Belgjika bëhet Kombëtarja e parë që kualifikohet në Europian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco