VIDEO/ Tenton të kopjojë Neuer, portieri e pëson keq duke bërë gafën e vitit!

VIDEO/ Tenton të kopjojë Neuer, portieri e pëson keq duke bërë gafën e vitit!

15:34, 10/10/2019

Në ligën e parë japoneze është shënuar një gol qesharak.

Sanfrecce mposhti me lehtësi 6-2 skuadrën e Vissel Kobe me të cilën militon ish-mesfushori legjendar i Barcelonës, Iniesta.

Por në minutën e 92’ ishte Tsukasa Morishima i cili realizoi nga distanca pasi portieri H. Iikura bëri një gafë të pabesueshme.

“Goal” shkruan se portieri ka dashur të imitojë Manuel Neuer por e ka pësuar keq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco