Buffon: U riktheva tek Juventusi për të fituar Championsin!

Buffon: U riktheva tek Juventusi për të fituar Championsin!

13:45, 10/10/2019

Gianluigi Buffon ka folur për arsyen e rikthimit të tij me fanellën e Juventusit.

Në një prononcim për mediat, portieri italian shprehur hapur dëshirën për të fituar trofeun e Champions Leagues.

Rikthimi? “Mundësia për të fituar Ligën e Kampionëve ka ndikuar në këtë zgjedhje. Nuk do të kishte më bukur që ta fitoj këtë disa djem, me tifozët bardhezinj, apo disa persona që më kanë shoqëruar gjithë karrierën”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco