Ousmane Dembel humbet ‘El Clasicon’

Ousmane Dembel humbet ‘El Clasicon’

17:06, 09/10/2019

Futbollisti i Barcelonës, Ousmane Dembele, nuk do të luaj në “El Clasico” ndaj Real Madridit.

Kishte vetëm pak kohë që ishte kthyer nga dëmtimi, por Ousmane ëshë skualifikuar me dy ndeshje nga komisioni i Disiplinës në La Liga për kartonin e kuq që mori në fitoren 4:0 të Barçës ndaj Sevillës, sfidë në të cilën shënoi dhe një gol.

Në minutat e fundit të ndeshjes Dembele ironizoi me gjyqtarin për kartonin e kuq që ky i fundit i vuri mbrojtësit të ri të Barçës Araujo dhe iu drejtuar gjyqtarit me fjalët “je shumë i keq”.

Për këtë arsye Dembele është shkualifikuar me dy ndeshje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco