VIDEO/ ‘Ronaldo gol, Allah...’, komentatori arab çmendet me klasin e CR7-ës në derbi!

VIDEO/ ‘Ronaldo gol, Allah...’, komentatori arab çmendet me klasin e CR7-ës në derbi!

13:15, 07/10/2019

Juventusi fitoi me rezultatin 2-1 derbin e Italisë përballë Interit e vlefshme për javën e 7-të në Serie A.

Cristiano Ronaldo nuk arriti që të shkruajë emrin në listën e golashënuesve, por në fund të ndeshjes ishte lojtari më i mirë duke marrë edhe notën më të lartë.

5 herë fituesi i “Topit të Artë” në minutën e 9 të takimit realizoi një “magji” të vërtetë duke dribluar mbrojtësit kundërshtarë.

Portugezi bëri gjithçka mirë por gjuajtja e tij u ndal nga trau i portës që mbrohej nga Handanovic.

Lëvizjet e shpejta trullosën të gjithë mbrojtjen zikaltër, ndërsa komentatori arab u çmend pas klasit të CR7-tës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Kuti07/10/2019 14:04

Kur ndjekin ndeshjen e kometuar à prej nje arabi , eshte normale qe te jeshe gdhe. Nuk e di ky provincial qe derbi quhet nje ndeshje ndermjet dy skuadrave te nje qyteti?

Shto koment

Denonco