'Neymar lojtar fantastik, për dy vite do ta fitojë Topin e Artë'

'Neymar lojtar fantastik, për dy vite do ta fitojë Topin e Artë'

11:42, 23/09/2019

Ander Herrera e ka mbështetur sërish Neymar për të fituar “Topin e Artë”, një ditë pasi braziliani shënoi golin e radhës vendimtar për PSG.

Sulmuesi u lidh shumë me një rikthim te Barcelona gjatë merkatos së verës, por në fund mbeti në Paris dhe po i “merr për dore” të tijtë.

 "Jam i kënaqur që luaj me Neymar. Nuk do të flas për çfarë ndodhi me të në merkaton e verës. Tani, ai është me ne. Është lojtar fantastik, që mund ta fitojë “Topin e Artë” këtë sezon, për një apo dy vite. Ne jemi shumë të lumtur. Shpresoj të të luajë kështu gjatë gjithë sezonit".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco