Ansu Fati mund të luajë me Spanjën, por babai i talentit të Barcelonës preferon Portugalinë

Ansu Fati mund të luajë me Spanjën, por babai i talentit të Barcelonës preferon Portugalinë

22:05, 22/09/2019

E gjithë Spanja është vënë në lëvizje që talenti 16-vjeçar Ansu Fati të luajë për kombin e tyre, por i ati thotë se dëshira ishte që të luanin për Portugalinë.

Unë kam dashur që im bir të luajë për Portugalinë. Kam kontaktuar me disa njerëz të federatës, por ata nuk u kujtuan më. Spanja ka qenë shumë e fortë në kontaktet e saj. Rubiales na ka kontaktuar dhe duan që Fati të luajë për Spanjën”, tregon babai i tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco