Borussia Dortmund frenohet në Frankfurt

Borussia Dortmund frenohet në Frankfurt

20:54, 22/09/2019

Borussia e Dortmundit ndalet sërish, teksa nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në transfertën përballë Eintrachtit të Frankfurtit, ndonëse arriti të kalojë dy herë në avantazh.

Aksel Witsel kaloi në avantazh verdhezinjtë në minutën e 11’, pasi mori një asist nga Thorgen Hazard, por Eintracht riktheu baraspeshën pak para fundit të pjesës së parë me anë të sulmuesit portugez Andres Silva.

Talenti Jadon Sanchez shënoi në minutën e 66’ golin e dytë për skuadrën e Borussias së Dortmundit, por mesfushori Delaney shënoi një autogol të pafat në portën e tij dhe bëri që sfida në mbyllej në barazim 2-2.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco