Paulo Dybala do të largohet nga Juventus në janar

Paulo Dybala do të largohet nga Juventus në janar

15:03, 22/09/2019

Juventus duket se ka hequr dorë nga shërbimet e Paulo Dybalas, dhe në janar pritet që ta largojë nga skuadra, raporton ‘Sky Sports News’.

25 vjeçari ishte shumë afër kalimit në Premierligë gjatë verës, pas interesimit të shfaqur nga Tottenham dhe Manchester United.

Dybala vendosi që të qëndrojë te Juventus për të luftuar për një vend titullari, por duket se nuk do t’ia arrijë, pasi nuk bën pjesë në planet e Maurizio Sarri.

Trajneri italian ka bërë të ditur se Dybala nuk mund të luajë me Cristiano Ronaldos në ekip.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco