VIDEO/ Vedat Muriqi është njeriu i momentit tek skuadra e Fenerbahces, realizon gol dhe jep asist

VIDEO/ Vedat Muriqi është njeriu i momentit tek skuadra e Fenerbahces, realizon gol dhe jep asist

09:41, 22/09/2019

Vedat Muriqi po tregon vlerat e tij javë pas jave në kampionatin turk me skuadrwn e Fenerbahces. Shqiptari i Kosovës ka realizuar gol në sfidën ndaj Ankaraguçu, si dhe asistoi te goli i parë i realizuar nga Jorgesen.

Miqtë shënuan të parët me anë të Orgill, në minutën e 16-të, ndërkohë që festa ka zgjatur vetëm 4 minuta pasi Jorgensen barazoi shifrat.

Për të çuar peshë zemrat e tifozëve të Fenerit mendoi Vedat Muriqi, i cili në minutën e 73-të nuk fali duke tundur rrjetën pas asistit të Kruse. Ky ishte goli i tretë në kampionat për bomberin e Kosovës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco