Del FOTO-ja turpëruese, blerja e bujshme e Realit feston me ‘yjet’ e PSG-së

Del FOTO-ja turpëruese, blerja e bujshme e Realit feston me ‘yjet’ e PSG-së

19:24, 19/09/2019

Alphonse Areola ka bërë një veprim që ka nxitur reagimin e mediave spanjolle.

Shihet qartë në fytyrën e portierit francez nuk duket aspak zhgënjimi për humbjen turpëruese të Real Madridit përballë PSG-së në ndeshjen hapëse për këtë sezon në Champions League.

Areola është fotografuar mbrëmë duke festuar fitoren e klubit francez kundër Madridit, një veprim aspak i mençur nga 26-vjeçari.

Ai u fotografua me Kylian Mbappé dhe Eric Choupo-Moting. Dukeshin të qeshur, Mbappé e Moting kanë arsye, por çfarë ka dashur këtu Areola?

Alfonso Areola kaloi në merkaton e verës në formën e huazimit te Real Madridi, si zëvendësues i Keylor Navas.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco