Pamjet/ Penalltia duhej përsëritur, shikoni gabimin që bëri Ter Stegen gjatë pritjes!

Pamjet/ Penalltia duhej përsëritur, shikoni gabimin që bëri Ter Stegen gjatë pritjes!

23:31, 17/09/2019

Barcelona barazoi pa gola ndaj Dortmundit në ndeshjen për sezonin e ri në Champions League.

Gjithsesi, ky barazim erdhi me shumë fat pasi portieri Andre Ter Stegen priti penalltinë e ekzekutuar nga Marco Reus.

Megjithatë me rregullat e reja që janë vënë në përdorim nga ky sezon penalltia duhej përsëritur.

Portieri gjerman del me të dyja këmbët jashtë vijës së tij, ndërkohë që me rregullat e reja njëra këmbë duhet të jetë në vijë.

Edhe pse me VAR, gjyqtari nuk reagoi fare në këtë rast e cila ka sjellë kritika të shumta në rrjetet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco