FOTO/ Trump dekoron me Medaljen e Lirisë legjendën e sportit

FOTO/ Trump dekoron me Medaljen e Lirisë legjendën e sportit

08:57, 17/09/2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikë, Donald Trump, dekoroi me medaljen e Lirisë legjendën e bejsbollit, Mariano Rivera.

Ceremonia e dhënies së medaljes ish-lojtarit që luajti për 19 sezone në Major League Baseball për skuadrën e New York Yankees u zhvillua në Shtëpinë e Bardhë.

NĂ« kĂ«tĂ« ceremoni ishte e pranishme edhe bashkĂ«shortja e Presidentit tĂ« SHBA-ve, Melania Trump, e cila nĂ« Facebook postoi disa foto dhe njĂ« status, nĂ« tĂ« cilin shkruan: “Krenar qĂ« njoha Mariano Rivera, i cili erdhi nĂ« ShtĂ«pinĂ« e BardhĂ« pĂ«r tĂ« marrĂ« Medaljen e LirisĂ«. Ne e vlerĂ«sojmĂ« karrierĂ«n e tij tĂ« jashtĂ«zakonshme nĂ« bejsboll dhe aftĂ«sinĂ« pĂ«r tĂ« bashkuar njerĂ«zit jo vetĂ«m pĂ«rmes dashurisĂ« ndaj lojĂ«s, por edhe pĂ«rpjekjeve tĂ« tij filantropike”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco