Gjest i madh nga ish-futbollisti, ndihmon vogëlushen kosovare për të jetuar

Gjest i madh nga ish-futbollisti, ndihmon vogëlushen kosovare për të jetuar

23:04, 16/09/2019

Ish-futbollisti i përfaqësueses së Gjermanisë, Gerald Asamoah ka bërë një gjest fantastik.

Fondacioni i 40 vjeçarit me prejardhje nga Gana e ka ndihmuar me mjete financiare vogëlushen kosovare, Olta, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër.

Përmes profilit të tij në Tëitter, Asamoah ka publikuar një fotografi ku mbanë në duar “engjëllushen” e vogël.

“Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrushen e vogël Oltën nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua se ta shohësh një fëmijë që mund të buzëqesh prapë” shkruan Asamoah.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco