Flet trajneri i Dortmundit: Barça pa Messin luan ndryshe!

Flet trajneri i Dortmundit: Barça pa Messin luan ndryshe!

22:57, 16/09/2019

Trajneri i Borussia Dortmund po pret me padurim ndeshjen e Borussia Dortmund ndaj Barcelonës në Champions League.

“Jemi shumë të lumtur që do të kemi mundësinë të luajmë ndaj Barcelonës,” shprehet Favre në konferencën e shtypit.

“Kisha një parandjenjë përpara shortit se do të binim në të njëjtin grup. Pa Messi-n, ata luajnë ndryshe. Barcelona shpesh luan me nëntë false, me Griezmann dhe Suarez pas tij. Megjithatë, Valverde thuan gjithmonë 4-3-3.

Shpresoj që tifozët tanë të na ndihmojnë, ata janë shumë të rëndësishëm dhe do të jenë një faktor kyç për këtë sfidë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco