Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventus, pjesë e grupeve kriminale

Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventus, pjesë e grupeve kriminale

21:56, 16/09/2019

12 tifozë të Juventus janë arrestuar sot në Itali.

‘ANSA’ raporton se ndër të arrestuarit janë 12 liderë të grupeve Ultras të tifozërisë së Juventus; ‘Drughi’ – ‘Tradizionale-Antichi’, ‘Viking’, ‘Nucleo1985’.

Të akuzuarit hetohen për ndërlidhje me krim, përfshirë konspiracioneve kriminale, shantazhit, pastrimit të parave dhe dhunës.

Është bërë e ditur se kërkimet do të vazhdojnë në gjithë Italinë, pasi autoritetet po hetojnë edhe për huliganizëm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco