VIDEO/ Fiton penallti me klubin në Turqi, Cikalleshi përballë portierit shqiptar!

VIDEO/ Fiton penallti me klubin në Turqi, Cikalleshi përballë portierit shqiptar!

23:25, 15/09/2019

Pas golave dhe formës shumë të mirë që tregoi me Kombëtaren shqiptare, Sokol Cikalleshi ka gjetur sërish golin me Akhisar.

Në ndeshjen e tij të parë në këtë sezon të cilën e nisi si titullar në ligën e dytë turke, sulmuesi kavajas shënoi golin e vetëm që i dha fitoren 1-0 klubit të tij në transfertën ndaj Menemen Bld.

Në minutën e 85-të Cikalleshi kthehu në gol një penallti duke mposhtur bashkëkombasin e tij Gentjan Selmani që luan te Menemen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco