Barcelona nuk e llogarit më, futbollisti në janar pritet të firmos me klubin e Juventus

Barcelona nuk e llogarit më, futbollisti në janar pritet të firmos me klubin e Juventus

10:47, 15/09/2019

Klubi katalanas ka marrë vendimin për të nxjerrë në shitje në merkaton e janarit kampionin e botës, mbrojtësin francez Samuel Umtiti. 25-vjeçari është më shumë i dëmtuar dhe kohët e fundit ka qëndruar në stol.

Për pasojë, skuadra e Barcelonës ka vendosur të “heqë qafe” mbrojtësin, me të cilin ka një kontratë deri në vitin 2023. Sipas “calciomercato”, për mbrojtësin është interesuar Juventusi, që kërkon një zëvendësues të denjë të Chiellini-t.

Për këtë arsye, palët mund të gjejnë një marrëveshje, për të mbyllur marrëveshjen që në janar. Umtiti pritet të lëvizë në formë huazimi për 6 muaj, deri në fund të qershorit, me të drejtë blerje të kartonit nga bardhezinjtë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco