Sarri ankohet për orarin, Conte e ironizon: Le të qetësohet se është edhe në...

Sarri ankohet për orarin, Conte e ironizon: Le të qetësohet se është edhe në...

10:17, 15/09/2019

Trajneri i Skuadrës së Juventus, Murizio Sarri, u shfaq i nervozuar përpara mediave pas barazimit me skuadrën e Fiorentinës. Nervozizmin ai nuk e kishte me rezultatin por me federatën e cila sipas tij kishte vendosur një orar të papërshtatshëm për të zhvilluar takimin.

Ndeshja u luajt në orën 15:00 dhe për Sarrin kjo kishte një ndikim pasi në atë orë ishte dhe kulmi i vapës.

Por kundĂ«rpĂ«rgjigja ka ardhur nga Conte, kur Ă«shtĂ« pyetur nga gazetarĂ«t nĂ« lidhje me kĂ«to ankesa. Sipas trajnerit tĂ« Interit, Sarri duhet tĂ« qetĂ«sohet pasi Ă«shtĂ« nĂ« anĂ«n e tĂ« fortĂ«ve: “Nuk dua tĂ« them asgjĂ«, sepse niset qĂ« nga burimet financiare dhe bilanci. Le tĂ« qetĂ«sohet se Ă«shtĂ« edhe nĂ« anĂ«n e tĂ« fortĂ«ve”, ka thĂ«nĂ« Conte.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco