VIDEO/ Gabigol realizon një eurogol me Flamengon

VIDEO/ Gabigol realizon një eurogol me Flamengon

09:28, 15/09/2019

Gabigol, vazhdon të magjeps me performancën e tij. Sulmuesi brazilian realizoi një gol të mrekullueshëm me fanellën e Flamengos në minutën e 44-ërt.

Ky ishte një gol jo si gjithë të tjerët pasi erdhi kundër ish- ekipit të tij Santos, me të cilën ka luajtur përpara se të transferohej në Evrpoë.

Ishte përcaktues realizimi i 23 vjeçarit pasi ndeshja përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të Flamengos.

Gabi është në formë huazimi nga Interi tek klubi brazilian. Nga kontrata e bërë sulmuesi do të qëndrojë tek Flamengo deri më 31 dhjetor të 2019.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco