Perez nuk tërhiqet: Do tentojnë përsëri për Mbappe

Perez nuk tërhiqet: Do tentojnë përsëri për Mbappe

18:53, 12/09/2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka konfirmuar në një takim me aksionarët e klubit se ka tentuar gjithçka për t’i bërë dhuratë trajnerit Zinedine Zidane mesfushorin francez Paul Pogba.

“Ishte zgjedhja jonë e parë, por Manchester United nuk pranoi ta shiste”, sqaron Perez.

Por Pogba nuk ishte “ylli” i vetëm që Perez kërkoi ta transferonte në “Santiago Bernabeu”.

“Kemi tentuar më shumë se një herë të merrnin Robert Lewandowski në Madrid, por nuk ishte e mundur. Mbappe? Është shumë i fortë dhe na pëlqen shumë, por nëse një klub vendos të mos e shesë futbollistin, nuk mund të bëjmë asgjë. Është e qartë se sulmuesi francez na pëlqen dhe do të tentojmë sërish ta marrim”, deklaroi presidenti i madrilenëve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco