Reagon Barcelona, sqaron nëse janë prishur marrëdhëniet me Messin

Reagon Barcelona, sqaron nëse janë prishur marrëdhëniet me Messin

15:33, 12/09/2019

Mediat spanjolle kanë raportuar së fundi se Lionel Messi nuk është i dëmtuar, por qëllimisht po e bojkoton skuadrën.

Thuhet se dështimi për të blerë Neymar e ka nervozuar shumë yllin argjentinas dhe për këtë qëllim ai nuk po i përgjigjet ftesës për tu bashkuar me skuadrën katalanase.

Por, zëdhënës i Barcelonës, Jesep Vives, i cilëson këto lajme si të pavërteta pasi sipas tij raportet e Leos me klubin janë të shkëlqyera.

“Nuk ka krisje të raporteve mes Messit dhe klubit të Barcelonës. Kanalet e komunikimit midis Leos dhe Barcelonës, si edhe me lojtarët e tjerë, janë të shkëlqyera. Ne jemi një klub shumë i madh dhe ndihemi të sigurt për të folur për gjithçka” ka thënë zyrtari i Barcelonës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco