Drejt fundit/ Nis shtrimi i fushës me tapetin e gjelbërt në ‘Arenën Kombëtare’, ja pamjet...

Drejt fundit/ Nis shtrimi i fushës me tapetin e gjelbërt në ‘Arenën Kombëtare’, ja pamjet...

08:46, 12/09/2019

Kombëtarja Shqiptare shumë shpejt pritet të bëhet me shtëpinë e re që do të quhet “Arena Kombëtare”.

Punimet janë në një fazë të avancuar dhe ritmet janë të larta. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar pamje të reja ku së fundmi ka nisur puna për shtrimin e fushës me tapetin e gjelbërt.

Në videon e postuar duket se një pjesë e mirë është shtruar, dhe brenda pak ditësh pritet të përfundojë gjithçka.

Më pas, do të duhet një periudhë prej 30 ditësh që tapeti të lidhet me tokën dhe të jetë gati për inaugurimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco