‘Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në historinë e Premier League’

‘Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në historinë e Premier League’

23:05, 11/09/2019

Vincent Kompany ka cilësuar Virgil van Dijk si qendërmbrojtësin më të mirë të historisë së Premier League në prag të ndeshjes së lamtumirës, e cila do të luhet të mërkurën në nder të tij.

Mendoj se më i miri i historisë është Van Dijk. Ai nuk ka luajtur për shumë vite në nivele të larta si Terry apo Ferdinand, por cilësitë që ka treguar vitet e fundit të bëjnë të mendosh se po ta kishte pasur mundësinë do të kishte qëndruar në majë. Liverpool përpara se të vinte Van Dijk ishte komplet ndryshe, kështu që duhet t’ia jap atij këtë nder”, tha Kompany.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco