Interi përgatit kontratën e re për Lautaro Martinez

Interi përgatit kontratën e re për Lautaro Martinez

21:55, 11/09/2019

Lautaro Martinez po shkëlqen me Argjentinën dhe është tashmë një titullar edhe në formacionin e Interit të Antonio Contes, ndërsa drejtuesit e klubit zikaltër po nxitojnë t’i rinovojnë kontratën.

Aktualisht sulmuesi përfiton vetë, 1.5 milionë euro, ndërsa plani i Marottës është që t’i ofrojë një kontratë të re me pagë prej 2.7 milionë eurosh, me kohëzgjatje deri në verën e 2024-ës dhe pa klauzolë prishjeje.

Kontrata aktuale e Lautaros parashikon prishjen për shifrën e 111 milionë eurove, por Interi kërkon të mbrohet nga ndonjë shpërthim i sulmuesit gjatë sezonit që mund t’ia rriste vlerën shumë më tepër se kaq.

Në fund të gushtit janë bërë kontaktet e para me menaxherin e sulmuesit, ndërsa gjatë këtyre ditëve pritet një tjetër takim, për të sistemuar detajet e kontratës së re që do të lidhë sulmuesin argjentinas me zikaltrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco