Valencia gjen zëvendësuesin e Marcelinos, nënshkruan me...

Valencia gjen zëvendësuesin e Marcelinos, nënshkruan me...

19:37, 11/09/2019

Pas vendimit të papritur për të shkarkuar trajnerin Marcelino, drejtuesit e Valencias kanë vepruar shpejtë dhe e kanë gjetur zëvendësuesin e tij.

Klubi spanjoll bëri të ditur se në postin e trajnerit ka emëruar Alberto Celades.

Tekniku 43 vjeçar ka firmosur një kontratë 2 vjeçare me Valencian.

Celedes ka shumë pak përvojë si trajner i nivelit të lartë. Ai ka qenë ndihmës trajner i Julen Lopeteguit në Real Madrid, ndërsa më parë ka qenë trajner i ekipit kombëtar U21 të Spanjës për katër vjet.


 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco